Jak wykorzystać wspólny czas?
Wspólne spędzanie czasu to bardzo ważna sprawa. Budowanie relacji z dziećmi oraz poczucia bezpieczeństwa pozwala nie tylko na szczęśliwe dzieciństwo ale także łatwiejsze nawiązywanie znajomości w dorosłym życiu.
Aby ten wspólny czas wykorzystać na maxa i przy okazji świetnie się bawić postanowiliśmy wymyślić kilka ciekawych zabaw podczas których możemy także porozmawiać na inne tematy czy rozwinąć zainteresowania.
Jak? Sposobów jest mnóstwo, wystarczy nasza wyobraźnia i niebanalne podejście do tematu.
Możemy usiąść po protu na podłodze, załączyć w tle jakąś muzykę i dopasować zainteresowania dziecka do zabaw. U nas tym razem na tapecie jest gra z wydawnictwa Nasza Księgarnia "Fabryka Robotów". Szybka rozgrywka, która oprócz spostrzegawczości trenuje również logiczne myślenie i refleks będzie świetną zabawą dla fana robotów, które u nas zaraz po dinozaurach oraz smokach są hitem.
Gra przeznaczona jest co prawda dla dzieci w wieku od 6 lat, ale proste i dobrze wytłumaczone zasady nie sprawią problemu nawet młodszym graczom. Pięknie ilustrowane karty, mnóstwo żywych kolorów skutecznie zajmą nasz wulkan energii na jakiś czas.
Zdjęcie ze strony http://gry.nk.com.pl |
Po skończonej grze Kuba wpadł na genialny pomysł i z pomocą naszej wyobraźni tworzyliśmy nowe modele robotów. Świetna zabawa, do której w pewnym czasie dołączył nawet tata ;-)
Zobaczcie nasze efekty.
Po skończonej zabawie przyszedł czas na kąpiel. Moje dzieciaki uwielbiają zabawy w pianie i pachnącej wodzie. Ostatnio jak na prawdziwego przedszkolaka przystało zakupiliśmy Kubie cały zestaw kosmetyków od Oillan z nowej linii Junior. Zabawne opakowanie z żyrafą na hulajnodze czy w wannie dało naszemu synkowi mnóstwo uśmiechu. Świetnie nawilżona skóra w jego wypadku to podstawa- pamiętacie, że Kuba jako maluszek zmagał się ze skazą białkową. Wymagająca i skłonna do przesuszenia skóra jest niestety ciężka w utrzymaniu odpowiedniego nawilżenia więc wyjątkowo musimy o to dbać.
Każde dziecko powinno poznać różne życiowe zagadnienia, nauczyć się nazywania emocji czy empatii. Dzięki takim książką wszystko staje się łatwiejsze.